Kooli juhatajate osalemine Haridus- ja kultuuri kongressis

23.–25. novembril 2018 toimus Tallinnas ja Viljandis kultuuri ja hariduse kongress, mille motoks on “Õppimine ja areng Eesti kultuuris”. Kongressi kolm päeva on pühendatud Eesti vaimse arengu kolme põhidimensiooni – teaduste, kunstide ja hariduse olukorra ja tulevikuarengute seostele. Kongressi korraldasid. Eesti Haridusfoorum ja Eesti Kultuuri Koda koostöös Eesti Teaduste Akadeemiaga.

Kongress avatati 23. novembril algusega kell 10.00 teaduste akadeemia saalis (Kohtu tn 6 Toompeal) teaduspäevaga

Teaduspäeva põhiküsimused

• Millised on loodus-, humanitaar- ja sotsiaalteaduste vaatekohalt hariduse ja kasvatuse suurimad väljakutsed Eestis?
  • Kuidas erinevad teadused on või peaksid olema lähtekohaks hariduse ja õppimise sisu kujundamisel?
  • Kuidas aitavad Eesti teaduse erinevad valdkonnad kaasa inimeste suutlikkusele elada ja tegutseda järjest keerukamas maailmas?